Бостън разби Финикс в дербито на лидерите в двете конференции

Отборът на Бостън Селтикс продължи с отличното си представяне от началото на редовния сезон в НБА, след като разби Финикс Сънс със 125:98 като гост. В Аризона един срещу друг се изправиха лидерите в двете конференции, като Селтикс демонстрираха сериозното си превъзходство на този етап.

Гостите поведоха в резултата в средата на първата част и постепенно увеличаваха преднината си, като авансът им достигна цели 45 точки в третата четвъртина, преди отпускане в края да позволи на Финикс да намали изоставането си на 27 точки при финалната сирена. Финалистите от миналия сезон доминираха тотално на паркета, като най-резултатни бяха Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм с по 25 точки, а Малкълм Брогдън се отчете с 16 точки. За Сънс Джош Окоги вкара 28 точки от пейката за 23 минути игра, но лидерите Девин Букър и Крис Пол реализираха общо едва 21 точки.

Играчите на Бостън имаха близо 10 процента по-добра успеваемост на стрелбата и вкараха два пъти повече тройки (16 срещу 8), "Финикс е страхотен отбор и начинът, по който играхме, показа респекта, който имаме към тях", коментира треньорът на Селтикс Джо Мазула.

С този успех Бостън продължава да води в Източната конференция с актив от 21 победи и 5 загуби, докато Финикс вече дели първото място на Запад с Ню Орлийнс Пеликанс и Мемфис Гризлис - трите тима са с баланс 16-9.

Меджик - Клипърс 116:111 (след продължение)

Нетс - Хорнетс 122:116

Никс - Хоукс 113:89

Раптърс - Лейкърс 126:113

Булс - Уизардс 115:111

Гризлис - Тъндър 123:102

Бъкс - Кингс 126:113

Тимбърулвс - Пейсърс 121:115