Блестящ Холанд унищожи Лутън с пет гола за ФА Къп

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия, след като разгроми Лутън с 6:2 като гост. На „Кенилуърт Роуд“ „гражданите“ бяха вдъхновени от голмайстора си Ерлинг Холанд, който се развихри и наниза пет от шестте попадения в мрежата на „шапкарите“.

Норвежката голова машина на Сити откри резултата след 180 секунди игра, преди да покачи на 2:0 в 18-та минута. В 40-та Холанд оформи хеттрика си, а любопитно е, че и за трите му попадения асистент бе Кевин Де Бройне. Лутън върна един гол чрез Джордан Кларк, като отново той бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:3 в 52-та минута. Това обаче само ядоса допълнително гостите и в частност Холанд, който вкара нови два гола в 55-та и 58-та минути. Де Бройне даде четвъртата си асистенция в двубоя, а за петия гол на норвежеца подаването дойде от Бернардо Силва. Остана време и за Матео Ковачич да се разпише във вратата на Тим Крул. Единственият минус за тима на Пеп Гуардиола дойде от принудителната смяна на Джак Грийлиш, който бе заменен до почивката от Жереми Доку.

Така Сити продължава успешно защитата на трофея и чака да научи името на съперника си в следващата фаза. За „небесносините“ предстои градско дерби с Манчестър Юнайтед на „Етихад“ в неделя, 3 март.

„Гражданите“ се присъединиха към Ковънтри, Лестър и Нюкасъл, които също достигнаха 1/4-финалите на ФА Къп. Ковънтри го направи още в понеделник вечер, когато отнесе шестодивизионния Мейдстоун Юнайтед с 5:0. Лестър от своя страна елиминира Борнемут след минималното 1:0 като гост след продължения, докато Нюкасъл се нуждаеше от дузпи, за да пречупи съпротивата на бойкия тим на Блекбърн. /БГНЕС