Бензема запази интригата за титлата жива с късен гол

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не излъчиха победител в поредното издание на градското дерби, играно на стадион „Уанда Метрополитано“.

Срещата в испанската столица приключи при равенство 1:1, като домакините могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект от точки, след като водеха в резултата до самия край. Луис Суарес вкара дежурния си гол в 15-та минута след асистенция на Маркос Йоренте.

Белият балет подобри нивото си с течение на срещата и в крайна сметка бе възнаграден за усилията си в 88-та минута, когато завърналият се в игра след контузия нападател Карим Бензема влезе и донесе точката на Зинедин Зидан и компания. Атлетико запази аванса си пред градския съперник на пет точки, като „дюшекчиите“ имат и мач по-малко.

Играчите на Диего Симеоне водят с три пункта пред втория Барселона, който е с мач повече. В следващите си мачове на домашната сцена Атлетико приема Атлетик Билбао, докато Реал е домакин на Елче. /БГНЕС