Байер без Хаверц оказа слаба съпротива на Байерн

Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 4:2 като гост в двубой от 30-и кръг на Бундеслигата. Мачът се игра на стадион "Бай Арена" в Леверкузен.

В редиците на "аспирините" не бе голямата звезда на тима Кай Хаверц, който пропусна срещата заради мускулни проблеми.

Домакините все пак поведоха в 10-ата минута с гол на Лукас Аларио, който се озова сам срещу Мануел Нойер и не пропусна своя шанс. Първоначално страничният съдия отсъди засада, но видеоповторенията показаха, че голът е редовен. Баварците обаче направиха пълен обрат с четири безответни гола, автори на които станаха Кингсли Коман (27), Леон Горецка (42), Серж Гнабри (45) и Роберт Левандовски (66). Минута преди края за Леверкузен се отличи 17-годишният атакуващ халф Флориан Вирц, който се появи на терена след почивката.

След деветата си поредна победа Байерн със 70 точки е водач в таблицата, а Байер с 56 пункта е на пето място. /БГНЕС