Балкан направи още една крачка към нова титла

Балкан вече е само на победа от защитата на титлата си в Националната баскетболна лига, след като победи отново Черноморец категорично у дома и поведе с 2-0 във финалната серия. В мач номер 2 ботевградчани се наложиха с 87:64.

Баскетболистите на Петър Златанович натрупаха солидна преднина още в началните минути и не я изпуснаха до края.

Отново Мануел Суарес бе над всички за победителите. Чилийският център даде заявка за приза MVP в плейофите и финала с 25 точки и 8 борби. С 16 точки се отличи Христо Захариев, който наниза три поредни тройки в средата на второто полувреме, за да откаже „акулите“ от мечтите за обрат. Денг Адел добави 12 точки, а 10 наниза Николай Грозев.

Най-резултатен за Черноморец бе Мунис Туту с 13 точки, 12 добави Брайс Ензи с 12 борби. Джордан Тъкър и Георги Боянов обаче нямаха ден и завършиха съответно с 5 и 4 точки.