Байерн не сбърка срещу Хофенхайм и се приближи на точка от върха

Байерн Мюнхен надви Хофенхайм с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

Джамал Мусиала откри резултата в 17-ата минута. Веднага след това баварците стигнаха до още едно отлично положение, но Горецка направи страхотен пропуск след пас на Чупо-Мотинг, а Мусиала не успя при добавката.

В 38-ата минута Байерн до голяма степен ликвидира интригата, защото човекът във форма Ерик Максим Чупо-Мотинг игра на двойно със Серж Гнабри и реализира от движение след подаване на германеца отдясно.

В добавеното време на мача Садио Мане стреля покрай целта. Така Байерн събра 22 точки и е само на една от лидера Унион Берлин, който има и мач по-малко. Хофенхайм падна до шесто място със 17 пункта.

Междувременно Борусия Дортмунд разби с 5:0 Щутгарт у дома. Тон за головата фиеста на стадион „Сигнал Идуна Парк“ даде Джуд Белингам още във втората минута, след асистенция на Никлас Шуле. 11 по-късно самият Шуле удвои преднината на „жълто-черните“, като се възползва от голова подаване от страна на Рафаел Герейро.

Борусия направи преднината си в срещата класическа минута преди края на първата част чрез Джовани Рейна. Това бе първо попадение за национала на САЩ от началото на сезона в Бундеслигата.

Осем след началото на второто полувреме отново Белингам бе в прегръдките на своите съотборници, след като отбеляза второто си попадение в срещата. Крайното 5:0 оформи Юсуфа Мукоко в 72-ата минута.

В класирането Борусия Дортмунд събра актив от 19 точки и се изкачи на четвъртото място, изпреварвайки с една точка петия Майнц 05 и с два пункта шестия Хофенхайм. Щутгарт заема 15-ото място с 8 т. /БГНЕС