България влезе в Топ 30 в класирането по медали

България се изкачи на 29-а позиция в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио след златните отличия на ансамбъла ни по художествена гимнастика.

България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс се пребори за най-високото място на почетната стълбичка, спечелвайки трето злато за страната ни на Олимпиада.

Златни медали в Токио спечелиха също каратистката Ивет Горанова и боксьорката Стойка Кръстева. Със сребро се окичи Антоанета Костадинова в спортната стрелба, с бронзови медали - състезателките ни в борбата Тайбе Юсеин и Евелина Николова. Така България измества Словения от 30-ата позиция във временното класиране на Игрите, които приключват днес. Начело в класирането по медали са САЩ (38, 39, 33), следвани от Китай (38, 31, 18) и домакините от Япония (27, 14, 17). /БГНЕС