България постигна първи успех в Лигата на нациите

България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите в италианския град Римини.

Българите взеха комфортна победа над Австралия.

Възпитаниците на Силвано Пранди се наложиха по категоричен начин над Австралия с 3:0 гейма – в отделните части (25:21, 25:20, 25:20). Нашите не оставиха съмнение в превъзходството си и в трите части, които спечелиха убедително, отваряйки постепенно разлика с по-непретенциозния съперник.

Така, България се реваншира за загубата си на старта от Франция със същия резултат, когато тимът ни изпусна първия гейм, след като водеше с 24:21. Мартин Атанасов и Цветан Соколов бяха най-резултатни в днешната среща за победителите, завършвайки съответно с по 13 и 12 точки. За австралийците, които започнаха с идентична загуба участието си във ВНЛ от Германия, Люк Смит се отчете с девет пункта.

България играе именно с германците в утрешния ден от 14:00 часа българско време, а Австралия се изправя срещу Франция. „Петлите“ по-рано постигнаха втори пореден успех, този път над Германия с 3:2 след 17:15 в тайбрека. Победи постигнаха още Русия и Япония съответно над Иран и Нидерландия. /БГНЕС