Атлетик Билбао разби Атлетико Мадрид и ще играе финал за Купата

Отборът на Атлетик Билбао се класира за финала на Купата на краля, след като разби Атлетико Мадрид с 3:0 в реванша от полуфиналите на турнира. Баските имаха преднина от 1:0 след първия мач в Мадрид, а в ответната среща бяха категорични и не оставиха никакъв шанс на съперника си.

На "Сан Мамес" Иняки Уилямс даде преднина на домакините още в 13-та минута, а малко преди почивката Нико Уилямс удвои. Крайното 3:0 оформи нападателят Горка Гурусета в 61-та минута. Така с общ резултат 4:0 Атлетик Билбао се класира за финала на надпреварата, където ще срещне Майорка. В полуфиналите Майорка победи Реал Сосиедад с 5:4 след изпълнение на дузпи, след като общият резултат от двата мача бе 1:1.

За Атлетик Билбао това ще бъде 40-то участие във финала на Купата. Тимът е печелил трофея 23 пъти (на второ място след Барселона с 31), но е в серия от шест поредни загубени финала. Майорка достига го спора за трофея за четвърти път в историята си. Отборът е печелил Купата веднъж.