Жирона си върна първото място в Ла Лига след класика над Алавес

Жирона се изкачи отново на върха в испанската Ла Лига, след като в последен двубой от 17-ия кръг на шампионата надви Алавес с класическото 3:0 на свой терен.

Каталунците поведоха в резултата в 23-та минута чрез Артьом Довбик, а в края на първото полувреме Порту се разписа след асистенция на Ян Коуто. След около час игра Довбик вкара втория си гол в мача, този път от дузпа, с което сложи точка на спора и оформи крайния резултат.

По този начин Жирона се завърна на първото място в подреждането с актив от 44 точки, две повече от втория Реал Мадрид и цели девет пред третия Барселона, който е действащ шампион. Алавес е на 13-та позиция с 16 пункта.

В следващия междинен кръг Жирона гостува на Бетис, докато за Алавес предстои домакинство на Реал. /БГНЕС