Арсенал пропиля аванс от два гола и за малко не падна от Уотфорд

Арсенал доминираше през първото полувреме и дръпна с 2:0 с голове на Пиер-Емерик Обамеянг (21`, 32`). След почивката обаче "артилеристите" играха безобразно и за пореден път доказаха, че не могат да контролират развоя на двубоите си. Две груби грешки на централните защитници на лондончани позволиха на "стършелите" да стигнат до изравняване и дори да търсят победата в мача. Том Клевърли намали преднината в 53-ата минута, а 81-ата Роберто Перейра изравни с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Уотфорд остава без победа, но спечели първа точка под ръководството на завърналия се в клуба Кике Санчес Флорес. Арсенал е на седмо място в класирането с 8 точки, а Уотфорд остава на дъното с два пункта. /БГНЕС