Анчелоти с успешен втори дебют начело на Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид направи успешен старт на новия сезон в Ла Лига, след като победи Алавес с 4:1 като гост в мач от първия кръг на първенството. Двубоят на "Естадио Мендисороса" бе повторен дебют за новия наставник на Кралския клуб Карло Анчелоти, а неговите възпитаници се развихриха след почивката, за да вземат трите точки.

След нулево първо полувреме голмайсторът на Реал Карим Бензема откри резултата в 48-та минута след асистенция на Еден Азар. В 56-та минута Начо Фернандес удвои след подаване на Лука Модрич, а малко след това Бензема покачи на 3:0 с втория си гол в срещата. Хоселу върна един гол за домакините от дузпа, а в самия край Винисиус Жуниор оформи крайното 4:1. Официален дебют за мадридчани направи защитникът Давид Алаба, който подаде на Винисиус за последния гол, а сред титулярните 11 за тима бе и уелският национал Гарет Бейл.

В следващия кръг Реал Мадрид гостува на Леванте, а Алавес посреща Майорка.