Алкарас стартира с победа над германски квалификант в Пекин

Карлос Алкарас намери място в осминафиналите на силния турнир в Пекин, след като се наложи над квалификанта от Германия Яник Ханфман с 6-4, 6-3 за близо час и 40 минути игра.

Поставеният под номер 1 в схемата испанец имаше трудности по пътя към спечелване на срещата, но в крайна сметка се справи със съпротивата на опонента. В първия сет той на два пъти губеше предимство от един пробив спрямо съперника, но все пак го пречупи за крайното 6-4. Във втората част той направи два пробива, за да се поздрави с успеха.

Алкарас направи два аса и четири двойни грешки, но загуби само шест точки на първи сервис за целия мач и завърши с 20 уинъра и 9 непредизвикани. В спор за място на 1/4-финалите той ще се изправи срещу Лоренцо Музети, който елиминира шампиона от Джухай Карен Хачанов в три сета.

Напред продължиха още Яник Синер, Даниил Медведев, Андрей Рубльов, Александър Зверев, Йошихито Нишиока и Николас Джари, който отстрани четвъртия в схемата Стефанос Циципас. /БГНЕС