Айнтрахт удари Уест Хем в ЛЕ, Рома удържа Лестър в ЛК

Айнтрахт Франкфурт направи важна крачка към класиране за финала на турнира Лига Европа, след като надви Уест Хем с 2:1 като гост в първи полуфинален сблъсък от надпреварата.

На „Лондон Стейдиъм“ гостите, които в предишната фаза елиминираха един от фаворитите за трофея – Барселона, стартираха по отличен начин след гол още в първата минута, дело на Ансгар Кнауф. 20 по-късно „чуковете“ възстановиха паритета след статично положение, при което топката бе отклонена с глава от Курт Зума и достигна Михаил Антонио, протегнал крак, за да изравни резултата. След почивката обаче гостите стигнаха до успеха след точната интервенция на Даичи Камада. Реваншът във Франкфурт е след седмица.

Даичи Камада (л) ликува след победния си гол във вратата на "чуковете".

Другият германски представител в последните четири на съревнованието – РБ Лайпциг, също стигна до победа в първия си мач срещу Рейнджърс след минималното 1:0 у дома. Единственото попадение в срещата падна пет минути преди края на редовното време и бе реализирано от Анхелиньо. Лайпциг се бори да достигне втори финал през този сезон, след като вече си гарантира участие в спора за трофея за Купата на Германия срещу Фрайбург.

В Лигата на конференциите, Рома удържа Лестър за равенство 1:1 след първия сблъсък от полуфиналите в дебютното издание на надпреварата.

"Лисици" и "вълци" оставиха интригата за реванша на "Олимпико" след седмица.

На „Кинг Пауър Стейдиъм“ Лоренцо Пелегрини изведе „вълците“ напред в резултата след четвърт час игра, но автогол на Джанлука Манчини донесе равенството на „лисиците“ след почивката. Воденият от Брендан Роджърс тим бе по-активен, но въпреки 11-те си корнера, съставът отправи цели осем неточни удара по посока вратата на Руи Патрисио. Реваншът на „Олимпико“ е след седмица.

В другия полуфинал, Фейенорд взе аванс преди ответния сблъсък с Марсилия след домакински успех с 3:2 в зрелищен двубой в Нидерландия. Домакините поведоха с 2:0 след два бързи гола в рамките на 120 секунди, реализирани от Сириел Десерс и Луис Синистера. Скоро след това обаче французите отговориха с попадението на Ахмаду Бамба Диенг, а в края на полувремето дори изравниха чрез Жерсон. Втори гол на Десерс веднага след началото на втората част донесе победата на Фейенорд в първия сблъсък и преднина преди реванша в Марсилия идния четвъртък. /БГНЕС