Адетокумбо наниза 50 точки за четвърта поредна победа на Милуоки

Отборът на Милуоки Бъкс записа четвърти пореден успех в НБА, след като победи Ню Орлийнс Пеликанс със 135:110 у дома в мач от редовния сезон. Звездата на Бъкс Янис Адетокумбо направи пореден силен мач и наниза 50 точки за едва 30 минути игра.

Двукратният MVP на Лигата реализира 20 стрелби от 26 опита, включително 3/4 от тройката, като добави 13 борби и 4 асистенции към статистиката си. Джру Холидей добави 17 точки, а центърът Брук Лопес се отчете с 15 точки и 8 борби за Бъкс, които стреляха над 55 процента и вкараха 17 тройки. За Пеликанс, които нямаха преднина в резултата в нито един момент от двубоя, най-резултатен бе Хосе Алварадо с 18 точки. Ню Орлийнс записа осма поредна загуба, като тимът е без звездата си Зайън Уилямсън от 2-ри януари насам.

Милуоки е на трето място в Източната конференция с 33 победи и 17 загуби, докато Пеликанс са осми на Запад с баланс 26-25.

В друг мач от тази нощ Мемфис Гризлис сложи край на серията си от пет поредни загуби в Лигата, след като победи Индиана Пейсърс със 112:100 у дома. Звездата на Гризлис Джа Морант реализира трипъл-дабъл - 27 точки, 10 борби и 15 асистенции. Мемфис заема второ място на Запад с актив 32-18, а Индиана е на 11-та позиция в Източната конференция с 24 успеха и 28 поражения.

Хорнетс - Хийт 122:117

Кавалиърс - Клипърс 122:99. /БГНЕС