7 точки за Везенков при шестата поредна победа на Сакраменто

Отборът на Сакраменто Кингс продължи със страхотното си представяне в последните дни и записа шести пореден успех в НБА, след като победи Далас Маверикс със 129:113 като гост. Александър Везенков записа 13 минути за Сакраменто, в които вкара 7 точки (3/5 стрелба, 1/2 от тройката) и добави 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър.

Играчите на Майк Браун контролираха събитията на корта, а от средата на третата четвърт започнаха да трупат преднина, която достигна 21 точки в последната част. Зад всички за гостите бе центърът Домантас Сабонис с 32 точки, 13 борби и 6 асистенции, Де'Арън Фокс добави 30 точки и 7 асистенции, а Кийгън Мъри се отчете със 17 точки. Сакраменто бяха точни в стрелбата, като реализираха над 53 процента от опитите си и нанизаха 17 тройки. За Далас звездата Лука Дончич не показа обичайното ниво в стрелбата (36,8 процента) и реализира 25 точки, 10 борби и 7 асистенции, докато Кайри Ървинг вкара 23 точки.

След този успех Сакраменто измести днешния си съперник от четвъртото място в Западната конференция с баланс 8-4. Лидер е Минесота Тимбърулвс с актив от 9 победи и 3 загуби. Тази нощ предстои нов мач за Сакраменто - гостуване на Ню Орлийнс Пеликанс. /БГНЕС