10 от Левски удържаха Берое за дебютен успех в Първа лига

Левски надви Берое с 2:1 в среща от шестия кръг на Първа лига, играна на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата.

Борислав Цонев.

„Сините“ започнаха новия сезон с едва една победа от първите си пет мача за първенство и имаха крещяща нужда от добър резултат срещу заралии. Тимът, който бе воден от Тодор Симов след приетата оставка на Живко Миланов, изигра най-силното си полувреме от началото на кампанията. Христофор Хубчев даде аванс на домакините в 31-та минута след асистенция на дебютиралия с екипа на Левски Гьоко Зайков. Малко след това обаче голмайсторът на „сините“ бе изгонен с директен червен картон за опасно влизане в глезена на Христо Митев.

Въпреки това, столичани реализираха втори гол след феноменален изстрел от далечно разстояние на Борислав Цонев. След почивката Берое закономерно пое контрола върху събитията на терена с човек повече и стигна до намаляване на пасива си след хубав шут на Кийлън Лебон. До края на срещата старозагорци натискаха, но така и не намериха път към вратата на Николай Михайлов.

Така, Левски изстрада първи успех през новия сезон във вътрешното първенство след една победа и четири загуби. Тимът се изкачи до седмото място с шест точки, а Берое е четвърти с девет пункта. В следващия кръг след паузата за националните отбори „сините“ гостуват на Локомотив Пд, докато заралии приемат Царско село. /БГНЕС