Жирона удари Барселона на "Ноу Камп" и поведе еднолично в Испания

Сензационното представяне на Жирона от началото на сезона в Ла Лига продължи с шокираща победа над Барселона с 4:2 на "Ноу Камп" в мач от 16-ия кръг на първенството. Жирона нямаше нито една победа над местния си съперник в шампионатен мач до сблъсък в неделя, но играчите на Мичел се представиха страхотно и заслужено стигнаха до трите точки.

Артьом Довбик и Мигел Гутиерес вкараха за гостите през първото полувреме, а резервите Валери Фернандес и Кристиан Стуани се разписаха след почивката, докато точни за Барселона бяха Роберт Левандовски и Илкай Гюндоган. По този начин Жирона записа 13-ти успех от началото на кампанията и вече води еднолично в класирането с 41 точки, две повече от втория Реал Мадрид, който в събота направи равенство при гостуването си на Бетис. Барселона заема четвърта позиция с актив от 34 точки.

След този успех тимът на Жирона, който е собственост на Сити Футбол Груп, вече може да бъде считан за претендент за титлата през този сезон. /БГНЕС