Ювентус загуби от Удинезе с гол в допълнителното време

Лидерът в Серия А Ювентус претърпя поражение с 2:1 в гостуването си на Удинезе от 35-и кръг на Серия А.

Грандът от Торино поведе с гол на Матейс Де Лихт (42`) , но домакините отговориха с точни изстрели на Илия Несторовски (52`) и Секо Фофана (92`).

Ювентус с актив от 80 точки запазва лидерската си позиция в класирането и три кръга преди края на шампионата изпреварва втория Аталанта с 6 точки.

В друг мач от кръга Лацио се наложи над Каляри с 2:1 в Рим. Джовани Симеоне, син на треньора на Атлетико Мадрид Диего Симеоне, даде преднина на Каляри в края на първото полувреме, но в началото на второто Сергей Милинкович-Савич изравни резултата, а Чиро Имобиле осигури победата в 60-ата минута. Лацио има 72 точки и на практика си гарантира минимум четвърто място в подреждането. Тази позиция дава право на участие в Шампионската лига. /БГНЕС