Ювентус стъпи накриво при домакинството на Сасуоло

Ювентус не успя да вземе трите точки от домакинството си на Сасуоло.

Отборът на Ювентус допусна неочаквана грешна стъпка в битката за титлата в Италия, след като направи равенство 2:2 при домакинството си на Сасуоло в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Двубоят в Торино започна отлично за "бианконерите", които поведоха в резултата в 20-та минута с гол на централния защитник Леонардо Бонучи, но гостите изравниха само две минути по-късно чрез Джереми Бога. Две минути след началото на второто полувреме Сасуоло стигна до пълен обрат с попадение на Франческо Капуто, но в 68-та минута Кристиано Роналдо все пак донесе точката на домакините с точно изпълнение от дузпа. До края не паднаха повече голове и възпитаниците на Маурицио Сари записаха трето равенство от началото на сезона.

След това равенство тимът на Ювентус има 36 точки, като може да бъде изместен от първото място от Интер, ако по-късно днес "нерадзурите" вземат домакинството си на СПАЛ. Сасуоло заема 14-то място в класирането с актив от 14 точки. /БГНЕС