Япония стигна до първи четвъртфинал на Световно по ръгби в историята си

Крилото Кенки Фукуока изигра впечатляващ двубой и помогна за успеха на Япония над Шотландия с 28-21 на „Йокохама Стейдиъм“, който осигури първи четвъртфинал за домакините на Световно първенство по ръгби.

Фукуока (л) бе избран за "Играч на мача" след чудесното си представяне, класирало Япония на първи четвъртфинал на Световно първенство по ръгби.

Успехът гарантира първото място на „самураите“ в група А и тимът ще се изправи срещу втория в група В – Южна Африка в Токио следващата неделя, а в друг четвъртфинал в събота съперници ще са Ирландия и победителя в група В и действащ световен шампион Нова Зеландия. Фукуока отбеляза по веднъж във всяко полувреме пред непрестанната подкрепа на феновете по трибуните в Йокохама. Кейта Инагаки и Котаро Мацушима също се разписаха за домакините, които бяха принудени да удържат на натиска на шотландците, които се завърнаха в мача след пасив от 7-28 при 30 оставащи минути до края. /БГНЕС