Везенков поведе Олимпиакос към рекордна победа в Евролигата

Александър Везенков изигра пореден силен мач за Олимпиакос при победата срещу Виртус Болоня със 117:71 в мач от 12-ия кръг на Евролигата. Отбелязаните 117 точки са нов рекорд за гръцкия тим в турнира.

Преди началото на двубоя Везенков получи наградата си за №1 на месец ноември в най-престижната баскетболна надпревара в Европа. Българинът започна като титуляр и записа 19 точки, 2 борби и 1 асистенция за 15:51 минути.

Домакините нямаха никакви проблеми в мача, изиграха силно първо полувреме и поведоха с 61:35. След това гърците продължиха да трупат преднина и малко преди края на последните 10 минути достигна 99:59, след което срещата спокойно се доигра.

По 15 точки за успеха добавиха Мустафа Фал и Алекс Питърс, а с 13 точки завърши Шакил МакКисик. За гостите се отличи Джордан Мики с 12 точки.

Гръцкият гранд е на четвърто място в класирането с 8 победи и 4 поражения от началото на сезона, а Виртус Болоня е с 4-8 на 15-а позиция.

В следващия си мач от турнира Олимпиакос ще бъде домакин на лидера Фенербахче на 13 декември. /БГНЕС