Верстапен триумфира в Остин за 50-та победа в кариерата си

Нидерландският пилот Макс Верстапен (Ред Бул) стана победител в 19-ия кръг от шампионата във Формула 1 - Гран при на САЩ. На второ място в Остин финишира Люис Хамилтън с Мерцедес, но впоследствие седемкратният шампион бе дисквалифициран заради техническа неизправност на болида, която потенциално му дава предимство в аеродинамиката. Същата съдба имаше и пилотът на Ферари Шарл Льоклер, който завърши шести.

По този второ място в крайна сметка бе за Ландо Норис (Макларън), а топ 3 допълни Карлос Сайнц с Ферари.

За Верстапен победата беше 50-та в кариерата му. Повече победи има само французина Ален Прост (51), германците Себастиан Фетел (53) и Михаел Шумахер (91) и британеца Люис Хамилтън (103). Победата през настоящия сезон за Верстапен стана 15-та. По този начин той повтори рекорда си от миналия сезон. Предишните рекорди принадлежаха на Шумахер и Фетел (по 13).

Следващият кръг от шампионата във "Формула 1" ще се проведе в Мексико на 27-29 октомври.

Верстапен вече си осигури предсрочно трета поредна световна титла, като битката при конструкторите също завърши с успех за неговия отбор Ред Бул. До края на сезона остават четири старта - в Мексико Сити, Сао Пауло, Лас Вегас и Абу Даби. /БГНЕС