Верстапен спечели в Канада и донесе победа №100 на Ред Бул

Световният шампион Макс Верстапен спечели Гран при на Канада, за да донесе победа №100 на Ред Бул във Формула 1.

Пилотът на Астън Мартин - Фернандо Алонсо, зае второто място, а Люис Хамилтън с Мерцедес допълни подиума в Монреал.

С шестата си победа от осем състезания този сезон Верстапен увеличи преднината си на върха в класирането и продължи неумолимия си поход към трета поредна световна титла.

"Много съм щастлив в момента. Стотна победа за отбора - това е невероятно", заяви Верстапен, пред АФП.

"Никога не съм очаквал, че аз самият ще стигна до тук", добави холандският пилот, който увеличи броя на победите си във Формула 1 на 41, за да се изравни с покойния Айртон Сена.

Фераритата на Шарл Леклерк и Карлос Сайнц заеха четвърто и пето място, а съотборникът на Верстапен в Ред Бул Серхио Перес остана шести.

Сега Верстапен има 69 точки преднина пред мексиканеца за домашното състезание на Ред Бул в Австрия следващия месец.

Алонсо, класиран на трето място в шампионата, спечели тежката битка със стария си съперник Хамилтън за второто място.

"Люис натискаше през цялото състезание, нямаше нито една обиколка, в която да мога да се отпусна. В края Люис имаше повече темпо, беше трудно състезание. Това бяха 70 обиколки от квалификацията днес", заяви двукратният бивш шампион.

Хамилтън заяви, че Мерцедес "бавно се опитва" да създаде автомобил, с който да се бори за победи в състезанията. /БГНЕС