VAR помогна на Арсенал на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед и Арсенал фиксираха равенство 1:1 в последния двубой от седми кръг на Премиършип. Двубоят се игра на стадион "Олд Трафорд" пред 73 200 зрители.

Резултатът бе открит в края на първото полувреме, когато 22-годишният халф Скот Мактоминей даде преднина на "червените дяволи" с изстрел извън наказателното поле. В 58-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг се озова сам срещу Давид де Хеа и възстанови равенството. Първоначално бе вдигнат флага за засада, но след използването на системата за видеоповторения попадението бе зачетено. В края на мача домакините се вдигнаха на щурм, но не успяха да отбележат победен гол.

Арсенал с актив от 12 точки е четвърти в класирането, а Манчестър Юнайтед с 9 пункта е на 10-о място. Лидер е Ливърпул с пълен актив от 21 точки. /БГНЕС