Уест Хям сложи край на доминацията на Манчестър Сити в Купата на лигата

Четиригодишната доминация на Манчестър Сити в Купата на лигата бе прекъсната от отбора на Уест Хям, който победи "гражданите" с 5:3 след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време) в мач от осминафиналите на надпреварата.

Дузпи донесоха успеха на "чуковете" над Сити

На "Лондон Стейдиъм" двата тима така и не успяха да си отбележат в рамките на 90 минути, но възпитаниците на Дейвид Мойс бяха безгрешни при дузпите и вкараха пет поредни, докато Фил Фодън сбърка за Сити. Тимът на Пеп Гуардиола спечели трофея в последните четири сезона, като бе надвил 21 поредни съперника в надпреварата след загубата си от Манчестър Юнайтед в четвъртия кръг на турнира през 2016 година.

Останалите резултати от сряда:

Бърнли - Тотнъм 0:1

Лестър Сити - Брайтън 2:2 (4:2 след дузпи)

Престън Норт Енд - Ливърпул 0:2

Стоук - Брентфорд 1:2

Във вторник победи записаха още Арсенал, Челси и Съндърланд. Жребият за четвъртфиналите ще се тегли в събота от 12:30 часа българско време. /БГНЕС