Трипъл-дабъл на Сабонис не помогна на Индиана срещу Минесота

Отборът на Минеоста Тимбъруулвс записа седми успех в последните си осем мача, след като победи Индиана Пейсърс със 100:98 у дома в среща от редовния сезон на НБА. Пейсърс започнаха по-силно двубоя и поведоха с 12 точки в началото на третата част, но след това домакините доминираха и стугнаха до обрат, като ограничиха съперника си до 41 точки и 29,3 процента успешна стрелба в последните две четвъртини.

Сабонис спечели рекордните в кариерата си 25 борби

Звездното трио на Минесота отново бе на високо ниво, като най-резутлатен бе центърът Карл-Антъни Таунс с 32 точки и 8 борби, Антъни Едуардс добави 21 точки и 9 борби, а Ди'Анджело Ръсел се отчете с 21 точки, 8 борби и 11 асистенции. За Индиана зверски трипъл-дабъл реализира Домантас Сабонис с 16 точки, 10 асистенции и рекордните в кариерата си 25 борби, а Малкълм Брогдън завърши с 25 точки.

След този успех Минеоста заема шесто място в Западната конференция с 11 победи и 10 загуби, докато Индиана е на 13-та позциия на Изток с актив 9-14.

Севънтисиксърс - Меджик 101:96

Хийт - Нъгетс 111:120

Булс - Хорнетс 133:119

Рокетс - Тъндър 102:89

Маверикс - Кавалиърс 96:114

Спърс - Уизардс 116:99

Джаз - Трейл Блейзърс 129:107

Клипърс - Пеликанс 104:123. /БГНЕС