Торонто победи Индиана за 13-ти пореден успех

Фред ВанВлийт реализира 20 точки и 7 асистенции за победата на Торонто.

Шампионите Торонто Раптърс записаха 13-ти пореден успех в НБА, след като победиха Индиана Пейсърс със 115:106 като гост.

Баскетболистите на Торонто бяха много ефективни в атака, като реализираха общо 17 тройки при близо 45 процента успеваемост. Цели шест играчи на тима отбелязаха поне 15 точки в двубоя, като най-резултатен бе Сърдж Ибака с 22 точки и 10 борби, Фред ВанВлийт реализира 20 точки и 7 асистенции, а Кайл Лаури се отчете с 16 точки и 11 асистенции. За Индиана над всички бе Домантас Сабонис с 19 точки и 16 борби. Торонто заема второ място на Изток с 38 победи и 14 загуби, докато Индиана е на шеста позиция в същата конференция с баланс 31-21.

В друг мач тази нощ Юта Джаз навакса пасив от 16 точки, за да победи Портланд Трейлблейзър със 117:114 у дома. Водени от намиращия се в страхотна форма Деймиан Лилард гостите доминираха в първите две част и се оттеглиха с 14 точки преднина на почивката. Домакините обаче направиха страхотна трета четвъртина, за да намалят изоставането си до една точка, след което бяха по-решителни в последната част и спечелиха мача с три точки разлика. Боян Богаднович отбеляза 27 точки за успеха на Индиана, докато Лилард реализира 42 точки, 6 борби и 6 асистенции за Портланд.

Филаделфия – Мемфис 119:107

Вашингтон – Далас 119:118

Бостън – Атланта 112:107

Оклахома Сити – Детройт 108:101

Финикс – Хюстън 127:91

Сакраменто – Маями 105:97. /БГНЕС