Томпсън спря Григор Димитров в третия кръг в Маями

Григор Димитров не успя да се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Маями.

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите Мастърс в Маями, след като загуби от австралиеца Джордан Томпсън с 5-7, 5-7 в мач от третия кръг на надпреварата. За българския тенисист това бе първи турнир от два месеца насам, като той лекуваше контузия в рамото след края на Откритото първенство на Австралия.

Григор се представи много силно в откриващия си мач в Маями, когато разби испанския ветеран с 6-1, 6-3, но днес не успя да се справи със 77-ия в света Томпсън. Димитров имаше предимство от пробив и в двата сета на мача, но допусна обрат и в крайна сметка отпадна от турнира. В първата част хасковлията дръпна при 4-3, но загуби четири от следващите пет гейма, за да изостане в резултата. Във втория сет Димитров сервираше при 5-4, но съперникът му взе три поредни гейма и в крайна сметка затвори мача след час и 47 минути игра.

По този начин Димитров отпадна от надпреварата, а Томпсън ще се изправи срещу Кевин Андерсън или Жоао Соуса на осминафиналите. /БГНЕС