Томова влезе като "щастлива губеща“ и победи словачка в основната схема в Маями

Първата ракета на България Виктория Томова влезе като "щастлива губеща" в основната схема и се наложи над словачката Ана Каролина Шмидлова със 7-5, 6-2 в първия кръг на турнира на твърда настилка в Маями с награден фонд от 8,8 милиона долара. Срещата продължи 89 минути.

Томова изостана с 0-3 и 3-5 в първия сет, но след това спечели четири последователни гейма за 7-5. Във втория сет Виктория направи два пробива и поведе с 5-1, а след това спечели двубоя след 6-2. Във втория кръг българката ще играе срещу американката Даниел Колинс, която е номер 30 в световната ранглиста на WTA.

96-та в света Томова започна участието си в турнира от сериите WTA 1000 от квалификациите, където на старта победи Катрин Скот от САЩ с 6-2, 7-5. Във втория си мач от пресявките българката загуби от Виктория Голубич с 2-6, 3-6, но беше тенисистката с най-висок ранкинг извън основната схема и имаше шанс да влезе като "щастлива губеща". /БГНЕС