Тиаго класира ЦСКА в групите на Лига Европа след обрат над Базел

ЦСКА достигна групите на Лига Европа за първи път от сезон 2010/11, обръщайки Базел във финалния плейоф с 3:1.

ЦСКА ликува след велик обрат над миналогодишния четвъртфиналист в Лига Европа.

На "Санкт Якоб Парк" домакините получиха първи добра възможност да открият резултат след пас зад отбраната на армейците, но ударът на Фабиан Фрай бе неточен. ЦСКА отправи точен удар чрез Али Соу, но той не представляваше затруднения за стража на швейцарците Джордже Николич. До края на полувремето Георги Йомов имаше добра ситуация за гостите, но изстрелът му не бе опасен, а Валентин Щокер накара Густаво Бусато на другата врата да избие встрани. Втората част започна с грешка в защитата на "червените", след като Силван Видмер навлезе отдясно в наказателното поле, а Афимико Пюлюлю бе фаулиран от Валентин Антов. Главният съдия от Словакия показа бялата точка, а нападателят Артур Кабрал не сбърка и даде аванс на Базел. Четвъртфиналистът в Лига Европа от последното издание на надпреварата обаче предостави инициативата на българския отбор, а Стамен Белчев направи двойна смяна, като на терена влязоха Рафаел Енрике и Тиаго Родригеш. Именно португалецът възстанови равенството с отличен плътен изстрел в 72-та минута. ЦСКА продължи да играе по-добре и отново Тиаго бе в прегръдките на съотборниците си, след като изпълнението му на пряк свободен удар рикошира от стената и направи безпомощен Николич. В края домакините тръгнаха да търсят изравнителен гол, но бяха наказани от резервата Ахмед Ахмедов, който получи асистенция от Енрике, а от близка дистанция бившият футболист на Дунав не сбърка за 3:1. Така, армейците достигнаха груповата фаза на ЛЕ след 9-годишно отсъствие, когато бе в една група с отборите на Порто, Фулъм и Рапид Виена. Утре "червените" ще разберат и съперниците си в тазгодишното издание на втория по престижност европейски клубен турнир. ЦСКА се присъедини към вече класиралия се за групите български шампион Лудогорец, който надви Динамо Брест в Минск с 2:0. /БГНЕС