Стряскащо начало на сезона за Байерн, вкара шест на Айнтрахт като гост

Байерн стартира с гръмка победа защитата на титлата си в Бундеслигата. Баварците пометоха с 6:1 като гост носителя на трофея от Лига Европа - Айнтрахт в първия ден от новия сезон.

Въпреки че през лятото останаха без голмайстора си Роберт Левандовски, шампионите нямаха никакви проблеми в атака. Начало на головото шоу даде Йошуа Кимих още в петата минута, когато изпълни хитро пряк свободен удар, хващайки неподготвен стража на Айнтрахт Кевин Трап.

Само шест по-късно Бенжамен Павар удвои аванса на Байерн тим след разбъркване в наказателното поле на домакините. В 29-ата минута едно от новите попълнение на отбора от Мюнхен Садио Мане откри голова си сметка в Бундеслигата, а до почивката Джамал Мусиала и Серж Гнабри покачиха резултата до 5:0.

След паузата Оливер Глоснер смени цели трима от титулярите си, но дори това не промени особено развоя на срещата. Попадение на Кристиян Якич бе отменено заради засада, а почетният гол за „орлите“ бе дело на Рандал Коло Муани в 64-ата минута.

Седем преди края Мусиала реализира втория си гол в срещата, за да оформи крайното 6:1. /БНЕС