Стеф Къри вече е номер 2 по реализирани тройки в историята

Гардът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри се изкачи до втората позиция във вечната ранглиста на НБА за реализирани тройки, след като вкара пет стрелби от далечно разстояние при загубата от Юта Джаз със 108:127 в Солт Лейк Сити.

Къри вече е номер 2 в историята по реализирани тройки.

В началото на третата част на мача Къри реализира тройка от ъгъла на игрището и по този начин задмина досегашния номер 2 в класацията Реджи Милър (2560). 32-годишният Къри обаче имаше нужда от само 715 мача, за да надмине тази бройка, докато Милър стига до нея в 1389 срещи. Пред двукратния MVP на Лигата остава единствено легендата Рей Алън, който има 2973 тройки в кариерата си. Ако продължи с досегашното темпо и се опази от контузии, Къри би трябвало да задмине Алън във втората половина на следващия сезон. "Днес ни биха доста здраво, но все пак се опитах да се насладя. Когато вкарах четвъртата тройка това бе нещо много специално. Чаках този момент с нетърпение от много време", сподели Кърси след двубоя.

В друг мач от тази нощ голямата тройка на Бруклин Нетс - Джеймс Хардън, Кайри Ървинг и Кевин Дюрант, успя да удържи центъра на Маями Хийт Бам Адебайо за успех със 128:124 у дома. Адебайо реализира рекордните в кариерата си 41 точки и добави към тях 9 асистенции и 5 борби, но това не бе достатъчно за победа. Дюрант бе най-резултатен за Нетс с 31 точки, Ървинг добави 28, а Хардън завърши със скромните 12 точки, но прибави към тях 11 асистенции и 7 борби. Това бе първа победа за голямата тройка на Бруклин, след като Нетс записаха последователни загуби в Кливланд в предишните дни.

Пистънс - Севънтисиксърс 110:114

Тимбъруулвс - Пеликанс 120:110

Булс - Лейкърс 90:101

Маверикс - Рокетс 108:133

Сънс - Нъгетс 112:120. /БГНЕС