Сити свалиха шампиона на земята и дадоха заявка за следващия сезон

Тимът на Манчестър Сити надви у дома Ливърпул с 4:0 в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига.

Сити демонстрираха класата си срещу новокоронясания шампион на Висшата лига.

Домакините, които коронясаха мърсисайдци за шампиони на страната за първи път от 30 години насам след загубата си в миналия кръг от Челси, направиха шпалир на първенците за сезон 2019/20 преди началото на срещата. „Червените“ започнаха по-добре мача и на няколко пъти дълбоката им преса и дълги пасове зад гърба на защитата дадоха резултат, като изстрел на Мохамед Салах бе отразен от Едерсон. „Гражданите“ отвърнаха с пас в коридор за Габриел Жезус, който не сбърка сам срещу Алисон, но голът бе отменен заради засада. Салах уцели страничния стълб при една от поредните възможности за гостуващия състав, но в 25-та минута играчи на Пеп Гуардиола поведоха в резултата. Рахийм Стърлинг бе фаулиран в наказателното поле от Джо Гомес, а Кевин Де Бройне не сбърка от бялата точка. Десет по-късно Фил Фодън подаде към Стърлинг, който реализира втория си гол в мача. В края на полувремето самият Фодън се разписа след комбинация с Де Бройне, оформи класиката до почивката. На полувремето мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп замени Гомес и вкара в игра Алекс Окслейд-Чембърлейн, което съвсем оголи „червените“ както в отбрана, така и в полузащита. При една от поредните си атаки Сити вкараха четвърто попадение, след като Де Бройне подаде на Стърлинг, той шутира, а в опита си да изчисти Окслейд-Чембърлейн намери опразнената врата. В края Сити вкараха и пети гол чрез влезлия от пейката Риад Марез, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Фодън по-рано в атаката. Така, „небесносините“ показаха на съперника, че през следващата година ще са готови за битка и трудно ще допуснат такава голяма разлика между двата състава. Тя бе намалена на 20 точки, а в следващия кръг Сити гостуват на Саутхемптън, докато Ливърпул ще търси реванш у дома срещу борещия се за своето оцеляване Астън Вила. В по-ранен двубой, Шефилд Юнайтед нанесе удар по надеждите на Тотнъм за място в топ 4 с успех в къщи с 3:1. Сандер Берге откри за „остриетата“, а през второто полувреме се разписаха още резервата Лис Мусе и Оливър МакБърни. За „шпорите“ точен в края бе Хари Кейн. В класирането Шефилд е с 47 точки, а Тотнъм с 45. /БГНЕС