Швеция надви Словакия с гол от дузпа

Отборът на Швеция победи Словакия с 1:0 в двубой от втори кръг в група Е на Европейското първенство по футбол. Мачът се игра на стадион "Арена Газпром" в Санкт Петербург.

Първото полувреме не бе особено зрелищно и нулевото равенството бе най-логично на почивката. През второто полувреме играта се оживи и отборите започнаха да създават голови положения. Швеция успя да превземе вратата на съперника си в 77-ата минута, когато Емил Форсберг бе точен от дузпа.

Благодарение на днешната си победа Швеция се изкачи на върха в групата с 4 точки, а Словакия с 3 т. е на второ място.

Испания е на трета позиция с една точка от един мач, а Полша е на дъното на таблицата (0). Шведите прекъснаха серия от три мача на европейски шампионати без отбелязан гол. Словакия играе във финали на Европейско първенство за втори път в своята история. Първоначално този мач трябваше да се играе в Дъблин, но заради ситуацията с коронавируса бе преместен за Санкт Петербург.

По-късно днес ще се играят още два мача - Хърватия - Чехия в Глазгоу от 19:00 ч. и Англия - Шотландия от 22:00 на стадион "Уембли". /БГНЕС