Саутхемптън детронира Арсенал за ФА Къп

Саутхемптън надви Арсенал у дома с 1:0 в двубой от четвъртия кръг на турнира ФА Къп, като по този начин сложи край на защитата на трофея на „артилеристите“. Миналата година тимът на Микел Артета стигна до 14-та си купа след обрат над градския съперник Челси с 2:1. Сега обаче отборът бе спрян от Ралф Хазенхютъл и компания в четвъртия кръг на надпреварата.

Уокър-Питърс бе замесен в гола, с който Саутхемптън стигна до победата над Арсенал.

„Светците“ започнаха по-активно срещата и бяха възнаградени в 24-та минута, когато Габриел си отбеляза автогол след опит за центриране на Кайл Уокър-Питърс. До края на полувремето Саутхемптън запази аванса си, а Арсенал създаде малко в атакуващ план. След паузата гостите понатиснаха съперника в последните 25 минути в търсене на изравнително попадение, като Еди Нкетия опропасти отличен шанс да вкара, останал очи в очи с Фрейзър Форстър. Никола Пепе също бе въвлечен в няколко атаки, а влизането в игра на Букайо Сака и Томас Партей не се увенча с успех. Саутхемптън задържа преднината си и изхвърли шампиона в съревнованието, нанасяйки му първа загуба в последните шест мача във всички турнири. За последно „топчиите“ вкусиха от поражението срещу Манчестър Сити в четвъртфиналите за Купата на Лигата на 22 декември, когато отстъпиха с 1:4. „Светците“ ще играят в петия кръг като гости на Уулвърхемптън, който снощи надви трудно при визитата си непрофесионалния Чорли с 1:0. Любопитно е, че Саутхемптън и Арсенал играят отново един срещу друг на „Сейнт Мерис“ съвсем скоро – във вторник от 22:15 часа българско време, в среща от Висшата лига. /БГНЕС