Санчес изпрати Чили на четвъртфиналите за Копа Америка

Отборът на Чили се класира за четвъртфиналите на Копа Америка, след като постигна втора победа в група C на надпреварата – този път над Еквадор с 2:1.

Санчес (в близък план) отбеляза втория си гол от началото на Копа Америка, а неговият Чили е на 1/4-финалите в надпреварата.

На „Арена Фонте Нова“ в Салвадор възпитаниците на Рейналдо Руеда започнаха по отличен начин след ранно попадение на Хосе Фуенсалида в 8-та минута. Еквадорците обаче се добраха до равенство преди почивката след точно изпълнената дузпа на Енер Валенсия в 26-та. По този начин завръши и първото полувреме. Втората част стартира с нов бърз гол за чилийците – негов автор стана Алексис Санчес, който отново се разписа, след като записа името си сред голмайсторите и при убедителния успех на старта над Япония с 4:0. До края на срещата действащият двукратен шампион на турнира удържа аванса си, а минута преди на двубоя Габриел Акилиер от еквадорците бе изгонен с директен червен картон. Чили продължава към четвъртфиналите на Копа Америка, след като събра пълен актив от шест точки след два изиграни мача, докато Еквадор отпада от надпреварата след второто си поредно поражение. В последните си мачове от група C Чили играе с Уругвай, докато Еквадор се изправя срещу Япония. /БГНЕС