Сакраменто вкара 153 точки на Бруклин за най-резултатната си победа от близо 30 г.

Терънс Дейвис влезе от пейката и вкара 31 точки за успеха на Сакраменто със 153:121 срещу Бруклин Нетс. Успехът е четвърти пореден за Кингс.

Кевин Хюртер завърши с 19 точки, а Домантас Сабонис добави 17 точки, 7 борби и 7 асистенции за най-резултатния мач на Сакраменто от близо 30 години. Тимът спечели седем от последните си девет двубоя, след кошмарния старт (0-4) в първия сезон на треньора Майк Браун.

Кевин Дюрант вкара 27 точки, за да поведе Бруклин, но тимът му нямаше отговор в защита срещу Сакраменто. Допуснатите 153 точки са рекордни в историята на Нетс в мач от редовния сезон.

Решаваща се оказа втората четвърт, в която Кингс дръпнаха в резултата след серия от 27-4. Дейвис започна с тройка, а Сакраменто не пропусна нито един изстрел в продължение на почти шест минути. Хюртер наниза четвъртата си тройка при 67:44. Единствените точки на Нетс бяха от кош на Едмънд Съмнър и два наказателни удара от Дюрант. Сакраменто не спря дотук и натрупа преднина от 109:70 след нова тройка на Хюртер четири минути преди края на третата четвърт. Това беше и най-големият аванс за Кингс в срещата. Докрая Дейвис и компания не позволиха на съперника дори да си помисли, че може да се върне в мача.

Далас пропиля аванс от 25 точки, но издържа срещу Eл Ейс Клипърс за 103:101 у дома. Това бе втора поредна и общо осма победа за Маверикс в най-силното първенство в света през този сезон.

Лука Дончич бе близо до трипъл-дабъл за Далас – 35 точки, 11 борби и 5 асистенции. Дориан Фини-Смит вкара 21. Спенсър Динуиди се отчете с 16 точки и 6 асистенции. Пол Джордж бе най-резултатен за Клипърс с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции. Никола Батум вкара 22 плюс 5 борби. Маркъс Морис остана с 18 точки.