Реал Мадрид се справи с Майорка и дръпна с 10 точки на върха

Отборът на Реал Мадрид поведе с десет точки на върха в класирането на Ла Лига, след като победи Майорка с 3:0 като гост в последен мач от 28-ия кръг на първенството. В Майорка възпитаниците на Карло Анчелоти не успяха да пробият отбраната на съперника през първото полувреме, но десет минути след почивката Винисиус Жуниор откри резултата след асистенция на Карим Бензема. Френският ветеран, който се намира в страхотна форма през този сезон, подпечата успеха на Кралския клуб с две попадения между 77-та и 82-та минута, първото от дузпа.

Бензема не спира да бележи за Реал

По този начин Реал записа 20-ти успех от началото на сезона и вече има 66 точки, десет повече от втория Севиля, докато третата позиция заема Барселона с 51 точки. Майорка остава на 16-то място с 26 точки, само на две над опасната зона.

За Реал предстои дербито с Барселона. Ел Класико ще се играе в неделя, от 22:00 часа българско време на "Сантяго Бернабеу". В следващия си мач Майорка гостува на Еспаньол, също в неделя. /БГНЕС