Реал Мадрид обърна Реал Сосиедад на "Бернабеу"

Реал Мадрид направи обрат и победи Реал Сосиедад с 3:1 в последния съботен мач от 14-и кръг на Примера дивисион, който се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" пред близо 70 000 зрители.

Гостите излязоха напред в резултат с ранен гол на бразилеца Уилиан Жозе във втората минута. Карим Бензема възстанови равенството в 37-ата минута, а в 48-ата Реал взе аванс след гол на 21-годишния уругваец Федерико Валверде. В 74-ата минута точен за "белия балет" бе и Лука Модрич, а това попадение сложи край на спора в мача. Крилото на домакините Гарет Бейл се появи на терена в 67-ата минута, а публиката на "Бернабеу" го освиркваше при почти всяко негово съприкосновение с топката. Уелсецът влезе в игра за първи път след месец и половина. Реал е на втора позиция с равни точки с Барселона (28), а Сосиедад е на пето място. /БГНЕС