РБ Лайпциг и Байерн не се победиха при подновяването на сезона в Бундеслигата

РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен завършиха 1:1 в дербито на 16-ия кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Ред Бул Арена". Това бе първият мач от първенството след паузата.

Шампионите откриха резултата в края на първата част. Чупо-Мотинг се възползва от чудесно центриране на Серж Гнабри и даде преднина на баварците. Новият вратар на баварците Ян Зомер пък нямаше почти никаква работа през първите 45 минути.

Веднага след почивката обаче "биковете" пуснаха кръв на хегемона, а в прегръдките на своите се озова Марсел Халстенберг. засече подаване от малкото наказателно поле и не остави шансове на Зомер, оформяйки крайното 1:1.

Лайпциг игра много силно през втората част и на моменти Байерн се отбраняваше пред полето си, но до нови попадения не се стигна.

Байерн завърши мача само с два точни удара и измъкна точката с късмет. Рекордьорът по титли в Бундеслигата все пак остава на върха с 35 точки, докато Лайпциг остава на третото място с 29 пункта.

Във вторник (24 януари) Байерн Мюнхен приема отбора на Кьолн, а РБ Лайпциг ще гостува на Шалке в същия ден. /БГНЕС