Райт стартира с успех защитата на световната титла

Питър Райт стартира успешно защитата на световната си титла по дартс по време на шампионата в „Алекзандра Палас“. Ексцентричният играч надигра Стив Уест във втори кръг на надпреварата с 3-1.

Райт ще се опита да защити титлата от миналата година, когато във финала надигра Майкъл ван Гервен.

Играта стартира при ограничен брой зрители – 500, като 96 играчи се борят за най-престижния трофей в спорта, от 29 страни, в рамките на 28 сесии, а 20 състезатели правят и своите дебюти на Световно първенство. Райт стартира отлично откриващия сет, печелейки първите три лега със среден резултат от 102.5. Той не загуби лег и във втория сет, за да се доближи на сет от участие в трети кръг. Все пак Уест, победил индийски квалификант на старта, върна един сет, но нямаше сили за повече срещу Райт. В другите мачове от вечерта, Стив Бийтън, който игра за рекорден 30-и пореден път на Световно първенство, отстъпи на Диого Портела с 0-3, който постигна първи успех в „Али Пали“ от четвъртия си опит. „Бронзовият Адонис“, шампион в Лейксайд през 1996, счупи рекорда на легендарния Фил Тейлър, но не успя да се противопостави на съперника. Номер 1 на Канада Джеф Смит се справи с Кийн Бари за успех с 3-1. В сряда предстоят следобедна и вечерна сесии, като следобед Смит ще има за съперник Крис Доби, а вечерта победителят във Висшата лига Глен Дърант излиза за двубоя си с Портела. Фенове няма да бъдат допускани до залата, след като Лондон попадна в третото ниво на рестрикциите срещу коронавирус. /БГНЕС