Радослав Росенов защити Купа Странджа

Радослав Росенов спечели за втора поредна година Международния турнир за Купа Странджа. Националът ни бе избран за носител на трофея, след като триумфира по впечатляващ начин при 60-килограмовите в 74-то издание на най-стария боксов турнир в Европа. Негов подгласник стана американецът Роби Гонзалес (80 кг), а на трето място застана друг наш национал – Хавиер Ибаниес (57 кг).

Радослав Росенов (д).

В отборната надпревара България зае второ място. Нашите се наредиха непосредствено след Узбекистан, а на почетната стълбичка се качиха и боксьорите на Ирландия.

Страната ни завърши по впечатляващ начин МТ Странджа. Българските боксьори спечелиха общо 9 медала от турнира. Със златни отличия се поздравиха Севда Асенова (48), Станимира Петрова (54) и Светлана Каменова (57) при жените, както и Ясен Радев (54), Хавиер Ибаниес (57), Радослав Росенов (60) и Рами Киуан (75) при мъжете. Сребро спечели Уилиам Чолов (75), а Ергюнал Себахтин (48) взе бронз.

74-то издание на Международния турнир за Купа Странджа бе едно от най-силните в световен план. Близо 400 боксьори от 38 страни взеха участие в надпреварата. Сред тях олимпийски, световни и европейски шампиони, както и 11 водачи на световните ранглисти в отделните категории. /БГНЕС