Пул изведе Уориърс до категоричен успех над Клипърс

Голдън Стейт Уориърс надигра Ел Ей Клипърс със 115:91 у дома в пореден мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Ключова за победата на "воините" бе третата четвърт, в която те влязоха в серия от 38:11, вкарвайки седем стрелби зад арката, а резултатът в нея бе 42:16.

Над всички за шампионите бе гардът Джордан Пул, който завърши с 34 точки, 22 от които в третата четвърт. Той реализира пет тройки от 12 опита, пропусна само един от 12 наказателни удара и прибави четири борби, три асистенции и две кражби към статистиката си. Клей Томпсън приключи с дабъл-дабъл - 19 пункта и 11 борби, 19 точки добави и Джонатан Куминга. С по за 11 успеха се отчетоха Дреймонд Грийн и Кевон Лууни.

Джордан Пул.

За "ножиците" най-резултатен бе Кауай Ленърд с 21 точки. 16 добави Ерик Гордън, с 11 се отчете Пол Джордж, а дабъл-дабъл записа Мейсън Плъмли - 12 точки и 20 борби.

Клипърс са седми на Запад с баланс 33-32, заемайки място в плей-ина за момента, на един мач от шестия Далас Маверикс. Голдън Стейт е пети в същата конференция с 33 победи и 30 загуби след четвъртия си пореден успех в Лигата. За калифорнийци пък това бе четвърто последователно поражение. В следващите си мачове "ножиците гостуват на Сакраменто Кингс в петък, докато шампионите приемат Ню Орлиънс Пеликанс същата вечер.

Вашингтон Уизардс - Торонто Раптърс 119:108

Далас Маверикс - Филаделфия 76-ърс 133:126

Сан Антонио Спърс - Индиана Пейсърс 110:99. /БГНЕС