ПСЖ и Ливърпул крачат уверено към 1/4-финалите в ШЛ

Барселона записа тежка домакинска загуба от Пари Сен Жермен с 1:4 в първи осминафинален двубой от Шампионската лига.

Мбапе наниза хеттрик на "Камп Ноу".

За каталунците като титуляр в центъра на защитата стартира Жерар Пике, който отсъства в последните няколко месеца заради контузия, докато травма извади от строя за сблъсъка бившия футболист на „блаугранс“ и звезда на парижани Неймар. На „Камп Ноу“ домакините поведоха в 27-та минута чрез голямата си звезда Лионел Меси от дузпа, но само пет по-късно световният шампион с Франция от 2018 Килиан Мбапе възстанови паритета след асистенция на Марко Верати. До края на полувремето не паднаха нови попадения и така първата част завърши закономерно при равен резултат. След почивката възпитаниците на Маурисио Почетино не оставиха шанс на Роналд Куман и компания, а в герой се превърна Мбапе, който оформи хеттрика си след попадения в 65-та и 85-та минути. Между тях точен бе Мойс Кийн. Така, френският шампион направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите в надпреварата, а Барселона е на път да се раздели за пореден път с най-престижния клубен турнир преди заключителните етапи. В другата среща от вечерта, Ливърпул също се доближи до прогресиране за 1/4-финалите, след като надви РБ Лайпциг с 2:0. Двубоят се изигра на стадион „Ференц Пушкаш Арена“ в Будапеща поради ограниченията, наложени от Германия за пътуващи от Великобритания заради новия щам на коронавируса.

Мане (д) вкара втория гол за Ливърпул срещу РБ Лайпциг.

След равностойна първа част, в която и двата отбора имаха своите положения, мърсисайдци нанесоха своя удар след два гола в рамките на пет минути. Последователно се разписаха Мохамед Салах и Садио Мане, като и в двата случаи нападателите на шампиона от 2019 се възползваха от груби грешки съответно на Марсел Забицер и Норди Мукиеле. Реваншите между ПСЖ – Барселона и Ливърпул – РБ Лайпциг ще се изиграят на 10 март. /БГНЕС