Порто остана в битката за титлата след труден успех над Краев и Фамаликао

Порто надви Фамаликао у дома, макар и трудно, с 3:2 в двубой от 30-ия кръг на португалската Примейра Лига.

Мартинес (л) откри резултата за Порто.

Домакините стартираха шеметно и поведоха след осем минути чрез Антонио Мартинес, който оползотвори асистенция на Мехди Тареми. Иво Родригес обаче изненада „драконите“ в края на първата част с изравнителен гол. Тареми от дузпа след около час игра възстанови преднината на Порто, а Марко Груич сложи точка на спора четвърт час преди края на редовните 90 минути. В самия край Андерсон вкара почетно попадение за бойкия тим на гостите, за които около половин час игра влезлият от пейката български национал Божидар Краев.

В класирането Порто е на три точки от лидера Спортинг Лисабон в битката за титлата, като Спортинг приема Насионал в събота вечер. Фамаликао остава с 31 точки на 13-та позиция в битката за оцеляване, като може да попадне в зоната на изпадащите при успехи на Рио Аве и Боавища.

В следващия кръг Порто гостува на Бенфика, докато Фамаликао е домакин на Санта Клара.

Пасош Ферейра – Беленензеш 1:0

Витория Гимараеш – Морейрензе 2:0

Тондела – Бенфика 0:2. /БГНЕС