Портланд нанесе трета поредна загуба на Ел Ей Лейкърс

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа трето поредно поражение от началото на редовния сезон в НБА, след като загуби домакинството си на Портланд Трейлблейзърс със 104:106. ЛеБрон Джеймс и компания бяха много близо до първата си победа, като водеха със 102:95 по-малко от две минути преди финалната сирена, но късен щурм на Блейзърс им донесе трети пореден успех.

След като пропусна втората половина от миналия сезон, звездата на Портланд Деймиън Лилард вкара 41 точки във втори пореден мач и бе с основна заслуга за победата на своя тим. "Дейм се завърна и цялата лига е в код червено", заяви треньорът на тима Чонси Билъпс след двубоя. Джереми Грант добави 16 точки за победителите, а крилото Джош Харт завърши с 9 точки, 16 борби и 5 асистенции. Гостите доминираха в подкошието, като взеха 12 борби повече от съперника си.

За Лейкърс отново над всички бе Джеймс с 31 точки, 8 борби и 8 асистенции, Антъни Дейвис се отчете с 22 точки, 10 борби и 6 чадъра, но Езерняците имаха едва 18 процента успеваемост в стрелбата от тройката, като пропуснаха 17 от първите си 18 опита. ЛеБрон изравни рекорда на Карл Малоун от най-много мачове с поне 20 отбелязани точки - 1134. Краля също така има вече 1099 поредни двубоя с поне 10 точки на сметката си.

В Сан Франциско двукратният MVP на Лигата Стеф Къри отбеляза 33 точки, а Голдън Стейт Уориърс наниза 89 точки през първото полувреме, преди да намали оборотите, но все пак да спечели срещу Сакраменто Кингс със 130:125. За втори път през кариерата си Къри започва сезона с три поредни мача с 30+ точки, докато Андрю Уигинс и Джордан Пул добавиха по 24 точки. За Кингс петима играчи вкараха 15+ точки, като най-резултатен бе Де'Арън Фокс с 26 точки и 10 асистенции, а центърът Домантас Сабонис завърши с 19 точки и 14 борби.

За Сакраменто това бе трета поредна загуба, докато шампионите са с баланс 2-1.

Хоукс - Хорнетс 109:126

Кавалиърс - Уизардс 117:107 (след продължение)

Пеликанс - Джаз 121:122 (след продължение)

Тъндър - Тимбърулвс 106:116

Клипърс - Сънс 95:112. /БГНЕС