Отлично начало за домакина Кот д'Ивоар на турнира за Купата на Африка

С колоритна церемония и домакинска победа бе открит турнирът за Купата на Африка. Домакинът Кот д'Ивоар излезе срещу Гвиеня-Бисау и очаквано успя да спечели с 2:0 първия мач от надпреварата.

Двубоят стартира перфектно за домакините, които вкараха ранен гол. Още в 4-ата минута Секо Фофана получи пред наказателното поле, нагласи се и с мощен шут порази вратата за 1:0.

В 58-ата минута нападателят на Цървена звезда - Жан-Филип Красо успя да удвои преднината на своя тим. Той получи трудна топка в наказателното поле, но технично успя да се пребори, след което с удар от воле я прати във вратата за 2:0.

Така Кот д'Ивоар записа първи три точки и поведе в групата, където са още Нигерия и Екваториална Гвинея.

Турнирът продължава с нови три мача днес. От 16:00 е Нигерия - Екваториална Гвиеня, от 19:00 е Египет - Мозамбик, а от 22:00 е Гана - Кабо Верде. /БГНЕС