Оклахома Сити навакса пасив от 26 точки за победа над Лейкърс

Отборът на Оклахома Сити Тъндър записа първа победа от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация, след като навакса изоставане от 26 точки при домакинството си на Ел Ей Лейкърс за крайното 123:115 в своя полза.

Шей Гилгъс-Алекзандър реализира 27 точки, 9 борби и 5 асистенции за успеха

Тъндър загубиха първите си четири мача от кампанията и изглеждаха много близо до пето поредно поражение, след като загубиха първата част в "Пейком Сентър" с 19:41, а изоставането им достигна 26 точки малко преди почивката. Постепенно домакините намериха играта си и започнаха да намаляват пасива, като те спечелиха третата част с 41:23, а в заключителната четвъртина те бяха по-свежи и стигнаха до успех с осем точки разлика.

Шей Гилгъс-Алекзандър вкара 27 точки и добави 9 борби и 5 асистенции за успеха, Дариъс Бейзли реализира 20 точки, а Джош Гиди се отчете с 18 точки и 10 асистенции. Лейкърс бяха без лидера си ЛеБрон Джеймс, а в негово отсъствие над всички бе Ръсел Уестбрук, който реализира трипъл-дабъл - 20 точки, 14 борби и 13 асистенции, но също така загуби топката десет пъти. Антъни Дейвис завърши с 30 точки и 8 борби.

Въпреки този успех Оклахома Сити остава на дъното на Запад с баланс 1-4, докато Лейкърс заема 9-та позиция в същата конференция с две победи и три загуби.

Меджик - Хорнетс 111:120

Селтикс - Уизардс 107:116

Нетс - Хийт 93:106

Раптърс - Пейсърс 118:100

Пеликанс - Хоукс 99:102

Бъкс - Тимбъруулвс 108:113

Сънс - Кингс 107:110

Трейл Блейзърс - Гризлис 116:96