Нов трипъл-дабъл за Дончич и нова победа за Далас

Отборът на Далас Маверикс записа пета поредна победа в НБА, след като спечели дербито на Тексас срещу Хюстън Рокетс със 129:114. Пред над 20 хиляди зрители в Далас звездата на домакините Лука Дончич направи поредното си страхотно представяне и отново реализира трипъл-дабъл. Два дни след историческите 60 точки, 21 борби и 10 асистенции срещу Ню Йорк Никс, словенецът записа 35 точки, 12 борби, 13 асистенции и 2 чадъра за 34 минути игра за осмия си трипъл-дабъл през сезона.

Центърът Крисчън Уд добави 21 точки (5 тройки), а Дуайт Пауъл се включи от пейката с 19 точки (100 процента успеваемост на стрелбата) и 6 борби за 21 минути игра. За Хюстън най-резултатен бе Джейлън Грийн с 23 точки, но Ракетите имаха близо осем процента по-слаба стрелба от съперника.

След този успех Далас заема пето място на Запад с 20 победи и 16 загуби, докато Хюстън е на дъното в същата конференция с баланс 10-25.